Кіноа біле (Індія) Здорово 250 гр
80 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 100 грн
- Готово до відправки
- Код: 204295
+380 (66) 428-86-92
- +380 (96) 106-62-43
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю
У компанії підключені електронні платежі. Тепер ви можете купити будь-який товар не покидаючи сайту.
Кіноа біла: користь, калорійність, спосіб приготування
2013-й рік Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародним роком кіноа – на знак подяки корінним народам Анд, котрі зберегли цю чудову рослину для майбутніх поколінь. Саме тоді увесь світ дізнався про кіноа, і зміг оцінити її переваги. Сьогодні купити крупу кіноа можна і в Україні. Для цього просто оформіть замовлення на нашому сайті, і на вашому столі з’явиться смачний, поживний і надзвичайно корисний продукт.
Корисні властивості кіноа білої
Розрізняють три види кіноа: червону, чорну і білу (бежеву) – останній є найпопулярнішим, і вирізняється найбільшою кількістю корисних властивостей. В раціоні давніх інків, котрі славилися своїм довголіттям та фізичною витривалістю, зерна кіноа були одним із основних продуктів, а в неурожайні роки заміняли собою усі злаки та овочі.
Регулярне вживання кіноа покращує травлення, знижує рівень цукру та холестерину в крові, сприяє зміцненню м’язів та кісток. Високий вміст вітамінів групи В допомагає покращити сон, пам’ять та концентрацію уваги. Білків у кіноа більше, ніж у гречаній та ячмінній крупах, що робить її чудовим продуктом для харчування спортсменів, і абсолютно незамінним – для веганів.
Завдяки великій кількості калію, кіноа ефективно покращує роботу серця та нормалізує водно-електролітний баланс. Магнію, необхідного для нормального функціонування нервової системи, у зернах більше, ніж у бананах, а фосфору – ніж у рибі. Кіноа знаходиться у списку лідерів із вмісту фолієвої кислоти, котра бере участь у процесах кровотворення, нормалізує роботу печінки та регулює окислювально-відновлювальні реакції. Надзвичайно високий у крупі і вміст марганцю, необхідного для синтезу нейромедіаторів, від яких залежить наш настрій, інсуліну та інших гормонів.
Ще одна важлива деталь: кіноа не містить глютену, тому підходить для людей з целіакією та підвищеною чутливістю до клейковини.
Хімічний склад та енергетична цінність кіноа
Енергетична цінність зерен кіноа становить 368 кКал, у приготованому стані – близько 120 кКал. Невисока калорійність дозволяє вживати страви з кіноа людям, котрі слідкують за своєю фігурою.
Складова
Кількість на 100 г
~ % від добової норми*
Білки
14,1 г
20
Жири
6,1 г
10
Вуглеводі
57,2 г
20
Клітковина
7 г
20
Вітамін А
1 мкг
10
Вітамін В1 (тиамін)
0,36 мг
30
Вітамін В2 (рибофлавін)
0,318 мг
25
Вітамін В3 (ніацин, вітамін РР або нікотинова кислота)
1,52 мг
10
Вітамін В 4 (холін)
70,2 мг
25
Вітамін В5 (пантотенова кислота)
0,772 мг
20
Вітамін В6 (пірідоксин)
0,487 мг
30
Вітамін В9 (фолієва кислота)
184 мкг
100
Вітамін С (аскорбінова кислота)
6,8 мг
15
Вітамін Е (токоферол)
2,44 мг
8
Залізо
4,57 мг
25
Кальцій
47 мг
5
Калій
563 мг
20
Магній
197 мг
50
Марганець
2,033 мг
100
Мідь
590 мкг
60
Натрій
5 мг
0,4
Селен
8,5 мкг
5
Фосфор
457 мг
55
Цинк
3,1 мг
25
* – Середні значення пораховані для дорослої здорової людини вагою 70 кг. У похилому віці, при заняттях спортом чи різноманітних захворювань, під час вагітності та годування груддю, в період інтенсивного росту та реабілітації після травм, хвороб чи хірургічних операцій, рекомендовані добові норми можуть змінюватись.
Як готувати кіноа?
Спосіб приготування кіноа зовсім простий. Незважаючи на те, що біологічно зерна не належать до злаків чи бобових, готуються вони аналогічно більшості каш. Крупу слід залити холодною чистою водою у відношенні 1:2, довести до кипіння, додати сіль за смаком і варити на слабкому вогні близько 15 хвилин. Втім, ви можете поекспериментувати і приготувати з кіноа набагато цікавіші страви – спеціально для цього ми підібрали два простих рецепти смачних і здорових страв.
Вегетаріанський теплий салат з кіноа
Прекрасний варіант для легкої, але ситної вечері.
Інгредієнти:
Кіноа – 1 ст.
Морква – 1 шт.
Перець болгарський – 1 шт.
Стебла селері — 2 шт.
Лимон — 1/3 шт.
Зелена цибуля – 1 пучок
Сир адигейський або тофу – 50 г
Сіль, спеції та оливкова олія за смаком
Відварити кіноа. Моркву нарізати кружечками і пасерувати на пательні з розігрітою олією хвилин 5, після чого додати нарізані селеру і перець. Ще через 5-7 хвилин викласти на сковороду готову кіноа, додати сіль, спеції та сік лимона, ретельно усе перемішати, тушкувати протягом 2-3 хвилин. Готову страву перекласти в салатник, додати подрібнену зелену цибулю та тертий сир.
Шоколадні цукерки з кіноа
Незвичайний, але дуже простий спосіб приготування страви з кіноа.
Інгредієнти:
Фініки (без кісточок) – 3 шт.
Кіноа варена – ½ ст.
Насіння льону – 1 ст. л.
Какао-порошок – ¼ ст. для цукерок і ще 2 ст. л. для глазурі
Мед – 2 ст. л.
Арахісова паста – 2 ст. л.
Кокосова олія – 3 ст. л.
Кленовий сироп – 2 ст. л.
Сіль морська – на кінчику ножа
Ретельно подрібнити фініки у блендері, додати кіноа, льняне насіння і какао, добре перемішати. Потім додати арахісову пасту та мед, ще раз перемішати. Зліпити з тіста невеликі кульки та покласти в морозильну камеру на 30 хвилин. Тим часом приготувати глазур з кокосової олії, кленового сиропу та какао. Обмакнути кожну цукерку в глазур і відправити в морозилку ще на півгодини.
Як бачите, кіноа не тільки дуже корисна, а ще й проста у приготуванні, і поєднується з будь-якими продуктами. З неї можна приготувати солодку кашу, різотто, плов, суп або навіть випічку – результат завжди буде смачним. Спробуйте і ви
Характеристики
Основні | |
---|---|
Для поліпшення | сну |
Інформація для замовлення
- Ціна: 80 ₴